Logo firmy Dach-met. Kliknij by przejść do strony głównej
strona główna    nasza oferta    folie dachowe Witamy  w poniedziałek 15 lipca 2024 r.  
produkcja
:: Rynny ocynkowane
:: Rynny powlekane
:: Obróbki blacharskie
:: Kominki
:: Wkłady kominowe
sprzedaż
:: Blachodachówka
:: Blachy trapezowe
:: Blachy płaskie
:: Panele elewacyjne
:: Kasety ścienne
:: Akcesoria dachowe
:: Folie dachowe
:: Okna dachowe
:: Rynny PVC
:: Podsufitka dachowa
:: Komunikacja
   dachowa
  Oferta
                   Folie dachowe
logo firmy Tyvek. Kliknij by przejść do strony internetowej firmy   logo firmy Marma. Kliknij by przejść do strony internetowej firmy     logo firmy Dorken. Kliknij by przejść do strony internetowej firmy  

Folie dachowe są jednym z najważniejszych elementów konstrukcji dachu. Zapewniają izolację termiczną oraz chronią dach przed nawiewanym pod pokrycie śniegiem i deszczem. Folie dachowe przepuszczają parę wodną przenikającą z wnętrza budynku. Jest to ich najistotniejsza cecha, dlatego nazywane są foliami paroprzepuszczalnymi.

Folie wysokoparoprzepuszczalne:
Folie wysokoparoprzepuszczalne cechuje zdolność do przepuszczania pary wodnej przekraczająca 1000 g/m2/24h. Oznacza to, że przez jeden m2 przenika w ciągu doby więcej niż 1000 g pary wodnej. Folie wysokoparoprzepuszczalne należy stosować w przypadku poddasza zamieszkałego, ponieważ mikroporowata struktura membran oraz wysoka paroprzepuszczalność zapewnia łatwe usuwanie pary wodnej gromadzącej się w konstrukcji dachu. Dzięki temu nie występuje ryzyko zgromadzenia wilgoci w izolacji cieplnej. Stosowanie folii wysokoparoprzepuszczalnych umożliwia "oddychanie domu" - pełne odprowadzanie wilgoci i mniejsze straty ciepła.
Folie wysokoparoprzepuszczalne
Folie niskoparoprzepuszczalne:

Charakteryzują się paroprzepuszczalnością nie przekraczającą 100g/m2/24h. Łatwo je odróżnić od innych folii dachowych, gdyż mają trójwarstwową budowę - pomiędzy dwiema cienkimi warstwami folii płaskiej umieszczona jest siatka zbrojąca o kwadratowych oczkach. Folie niskoparoprzepuszczalne mają zbyt małą paroprzepuszczalność aby para wodna mogła się przez nią wydostać w całości, przez co jej nadmiar skrapla się tuż pod folią, powodując zawilgocenie konstrukcji oraz izolacji dachu. Dlatego trzeba pamiętać, że taką folię można stosować w ocieplonym dachu tylko wtedy, gdy pomiędzy izolacją cieplną a folią pozostawi się szczelinę wentylacyjną. Folie niskoparoprzepuszczalne można natomiast stosować bez obawy, gdy poddasze jest nieocieplane i nie zamieszkałe.

Folie niskoparoprzepuszczalne
                  wsteczdo góry    
  poleć naszą stronę nasz adres: Franopol 11, 96-200 Rawa Mazowiecka. Zapraszamy !!
  ustaw jako startową
 strona główna   o firmie   oferta   do pobrania    kontakt   dojazd